Depresijos sprendimas 20191207

Viskas bus gerai! Depresijos sprendimas, patobulinta versija 20191207
Autoritetingas anglakalbis šaltiniai WebMed atkartoja tai, ką jau minėjau ankstesniame straipsnyje, tačiau pateikia painoką recepto sudėtį ir eiliškumą. Tačiau panaudokim progą ir dar labiau išgryninkim, supaprastinkim, padarykim dar aiškesnį mūsų receptą.

Juk žmogus sudarytas iš kelių esminių sisteminių dalių ir jas gerai įsimąsčius bei stebėjus praktikoje aiškėja kaip depresija atsiranda ir išnyksta.

Taigi…. reikia atstatyti ir palaikyti gyvybę arba judėjimą 3 srityse. Ir viskas bus gerai.

Pirma ko reikia depresuojančiam žmogui – įkvėpimas arba atsidusimas. Tai įvyksta kai žmogus nepaliaujamai ieško ir pamato, atranda, sužino arba sugalvoja stiprią naują mintį arba kitu būdu gauna vaizdinį impulsą, pvz pamato sukrečiantį įvykį, sužino istoriją, pažiūri stiprų filmą, žvaigždėtą dangų, gamtovaizdį arba netgi statišką paveikslą. T.y. gauna idėją (gr. eidos). Greek ἰδέα idea “form, pattern,” from the root of ἰδεῖν idein, “to see.” https://www.etymonline.com/search?q=idea

Tačiau stipriausiai žmogų paveikia konkretūs (pa)mokymai, kurie pataiko į labiausiai rūpimą temą arba konkretus atsakymas į aštriausią tuo metu gyvenimo klausimą. Kitaip sakant – tai įkvepiantys įspūdžiai ir stipresni nei anksčiau gauti.

Iš tikro už įspūdžių, vaizdų ir idėjų stovi šviesa, kaip tai, kas vienu ar kitu būdu maitina nervų sistemą. Čia nesiplėsiu, nes tai plati ir gili tema, bet būtent nuo stiprių įkvepiančių įspūdžių pradedama išeidinėti iš suspaudimo (depresijos). Tai maistas smegenims ir jo reikia kasdien, pastoviai, reguliariai. Tai suaktyvina kvėpavimą ir atgaivina emocinę būseną, išveda iš liūdesio, suteikia džiaugsmą.

Stipriausi vaizdiniai gaunami iš žmonių ir ypač – artimų žmonių.

Ką konkrečiai siūlo WebMd:

įsivesti reguliarumą (rutiną). Tai tas pat ką jau minėjau- atstatyti ir palaikyti gyvybę. Tačiau pabrėžiu, kad ne bet kokią rutiną, bet proporcingą trijų sričių rutiną.

WebMd siūlo nustatyti tikslus. Ok, tai gera mintis, tačiau žmonių kalba kalbant tai yra norų ir konkrečiai naujų bei stipresnių norų atradimas arba sukūrimas. Tai vyksta tik nuolatinio nepaliaujamo ieškojimo dėka. Kosminės vaizdinių medžioklės dėka – ieškokite visur – nuo mikropasaulio iki makropasaulio!

WebMd siūlo imtis atsakomybės! Tai dar vienas mano jau minėtas nervų sistemos skatinimo būdas. Tačiau svarbiausia – kad prasidėtų judėjimas, gyvybė galvoje (smegenyse), kiltų naujos mintys, nauji norai, nauji tikslai, naujos veiklos.

WebMd siūlo įveikti negatyvias mintis. Kaip pirštu į dangų, bet statistiniam netreniruotam žmogui tai visų sunkiausia! Apie tai jau daug kalbėjau mokymuose Vidinio Dialogo Valdymo tema. Nieko sunkesnio (paradoksas – ir lengvesnio! bet tik po to kai supratai kaip tai daroma) už minčių valdymą nėra. Ir minčių valdymas reiškia, kad reikia išmokti stebėti, atskirti negatyvias ir pozityvias mintis. Ir po to negatyvias stabdyti, o pozityvias skatinti, palaikyti. Tai vėl tas pats gyvybės nervų sistemoje atstatymas ir palaikymas.

WebMd siūlo daryti kažką naujo. Ooo, tai neurobinė klasika! Žmogaus smegenys degraduoja ir miršta jei kasdien ir reguliariai nedaro ar nesužino ko nors naujo ir įdomaus. Monotonija kenksminga smegenims. Nuo šio punkto pradėjau pirmos recepto dalies aprašymą.

WebMd siūlo daryti kažką džiuginančio. Tai vėl neurobinė klasika! Tai tiesioginė depresijos priešingybė ir galbūt vien šio dalyko užtektų depresijos įveikimui. Bet nepakanka. Žmonės ieško pramogų, nuotykių, bendravimo būtent tam, kad gautų džiuginančia linksminančias energijos kibirkštis, impulsus. Tačiau konkretų žmogų džiugina tam tikri dalykai. Jis kelis metus vaikščiojo į klubus, arba parodas, arba koncertus, arba VIP renginius, o šiandien tai jam jau nuobodu. Tai todėl, kad žmogaus sielos poreikiai arba alkis po truputį mažais žingsneliais auga ir kiekvieną kartą džiugina vis subtilesni ir įdomesni dalykai, apie kuriuos vakar net nepagalvojai. Ju neisi šimtą kartų į tą patį filmą ar parodą, kuriame jau buvai.

Pavyzdys: aš daug metų bendravau su muzika, pats grojau, dirbau su muzika radijuje ir buvau tuom persisotinęs. Prieš kelias dienas išgirdau viešbutyje Jjos chillout muziką ir dabar negaliu sustoti jos neklausęs. Pats muzikos žanras ir konkretus atlikėjas man atradimas. Paklausykite
https://youtu.be/8wh7TexLUFo
https://youtu.be/33TxEHDNo1k
Neurobine prasme tai reiškia, kad tai kas tau buvo matyta ir girdėta anksčiau ir atrodė neįdomu, staiga vieną dieną pribrendus poreikiui įgija skonį ir pradeda džiuginti. Gyvenimas aplink mus pilnas tokių užslėptų dalykų, kurių mes dar neatradome.

Tagi iki čia kabėjau apie pirmą dalyką ko reikia depresuojančiam žmogui arba depresijos sprendimui.

Antra ir trečia ko reikia depresijos sprendimui (kaip jau minėjau prieš kelias dienas), tai atstatyti ir palaikyti fizinį kūną maitinančių medžiagų cirkuliaciją ir fizinį judėjimą. WebMd rekomenduoja naudoti papildus, pakankamai išsimiegoti, sveikai maitintis ir mankštintis.

Dar kartą pabrėžiu – svarbus eiliškumas: pirmiausia įkvepiantys įspūdžiai, po to maistas ir po to – fizinis judėjimas. Galbūt šius punktus tam tikrais atvejais galima sukeisti vietomis, bet tai jau atskira kalba.

Taigi dar kartą pabrėžiu: norint išeiti iš depresijos arba į ją nepatekti reikia atstatyti arba palaikyti 3 tipų judėjimą, cirkuliaciją arba gyvybingumą: galvos smegenyse turi atsigauti naujų ir vertingų minčių/įspūdžių srautas, virškinimo trakte ir kraujuje turi atsigauti kūną maitinančių medžiagų srautas ir pats fizinis žmogus turi pradėti fiziškai judėti erdvėje.

Bus daugiau.
—–
20 mano mokymų santykių tema IŠPARDAVIMAS http://bit.ly/35G6hqU
Vebinaras depresijos sprendimų tema gruodžio 18 d. 19 val. http://bit.ly/2Yu9gAs
Užduok rūpimą klausimą asmeninėje mano FB sienoje! http://bit.ly/2rvHRlf
Asmeninėms konsultacijoms rašykite info@girdzijauskas.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: