Trys, keturi, penki: kiek ryšių tarp vyro ir moters?

Nugirdau modernia šiuolaikine europine vakarietiška pasaulėžiūra pagrįstą nuomonę apie santykius šeimoje. Ir ji stebėtinai gera, išskyrus keletą momentų arba niuansų.

Nuomonė buvo, kad meilės ryšį tarp vyro ir moters sudaro keturi lygiai: fizinis, jausminis, psichologinis ir pasaulėžiūrinis. Bet kodėl būtent keturi, o ne du, trys, penki, šeši ir t.t.?

Jeigu pasilikti arti keturių, tai visai geras įvardinimas, tik lyginį skaičių vertėtų paversti į nelyginį: arba keturis sumažinti (suvesti, redukuoti) į tris: fizinį, jausminį ir pasaulėžiūrinį.

Arba praplėsti į penkis, bet dalinai pervardinant:  psichologinis ir pasaulėžiūrinis galėtų pavirsti į loginį, intuicinį ir aksiologinį (tikslų). Galimi ir dar daugybė kitų pervardinimų.

Tačiau paprastoji esmė ta, kad žmogus (kaip sistema, kaip organizmas) sudarytas iš 3 esminių funkcinių dalių (galva, krūtinė ir pilvas) ir šias dalis dar galima skaidyti į daugiau sub-funkcijų. Tokį skaidymą pripažįsta ir Vakarų ir Rytų mokslinės sistemos. Toks skaidymas ryškiai matosi ant kai kurių gyvų būtybių, pvz.  bičių kūno.

Kas vyksta bendraujant vyrui ir moteriai? 

Pirmiausia jie pamato vienas kitą akimis bei išgirsta ausimis, tarp jų užsimezga pokalbis. Jeigu jie visiškai nesusikalbėtų – greičiausiai tarp jų išvis jokių santykių nebūtų, t.y. jeigu jie visiškai nesupranta vienas kito kalbos ir nėra galimybės kalbą išmokti, tai poravimasis neįmanomas. Pamatyti vienas kitą akimis bei išgirsti ausimis įmanoma ir per tūkstančius kilometrų kalbantis internetu ir matant vienas kito atvaizdus. Tai ryšys tarp galvų. Beje, jis pats sudėtingiausias ir jį dar galima skaidyti į 3 aspektus.

Antra – tarp jų atsiranda jausminis ryšys, suaktyvėja plaučiai, pradeda stipriau plakti širdys, prasideda jausmai,  susijaudinimas, išdygsta “sparnai”, pakyla energija, padidėja entuziazmas ir noras gyventi. Būna, kad žmonės įsimyli vienas kitą per atstumą vien iš fotografijų ir balso net gyvai nesusitikę.

Trečia  – jie susijungia biologiškai, susijungia jų juosmenys. Šis ryšys juos stipriai “suklijuoja” ir jei viskas tęsiasi sklandžiai – atsiranda mažos vyro ir žmonos kopijos, t.y. vaikai.

Paprastumo dėlei sustosiu tik ties šiais 3 klasikiniais ryšiais. Keturi, penki yra daugiau ryšių yra per daug painu ir netinkama daugumai žmonių, o tik specialistams arba retoms išskirtinėms asmenybėms žinotina arba įdomu.

Kuo šių ryšių daugiau ir kuo jie stipresni – tuo poros santykiai geresni, jie ilgiau gyvena kartu ir turi daugiau kopijų ir atvirkščiai. 

Kur čia įdomioji dalis arba kokias išvadas arba laimės formules galima iš viso to gauti?

Jeigu ryšys tik tarp galvų – tai bendraminčiai gyvenantys panašia pasaulėžiūra. 

Jei ryšys tik tarp širdžių – tai draugai ir tarp jų gali nesutapti pasaulėžiūros arba jie gali gyventi toli vienas nuo kito.

Jeigu ryšys tik biologinis – tai prostituciniai arba trumpalaikiai santykiai.

Pažiūrėkim sudėtingesnes kombinacijas.

Jeigu ryšys tik tarp galvų ir krūtinių – tai greičiausiai giminiškas arba brolio ir sesers ryšys.

Jeigu ryšys tik tarp krūtinių ir pilvų – tai įsimylėjimas arba audringas romanas.

Kas tada, jei ryšys tik tarp galvų ir pilvų? Tai komunikacijos krizėje esanti pora, kuri pragyveno kartu kurį laiką, tarp jų jau buvo visi trys ryšiai, tačiau išblėso jausmai, nusilpo širdžių arba emocinis ryšys. Jie toliau gyvena kartu, nes racionalus loginis paskaičiavimas sako, kad taip patogiausia, o taip pat tarp jų yra materialus ryšys (buitis, ūkis), vaikai arba net bendras guolis ir  intymus ryšys, tačiau trūksta jausmų. Deja taip gyvena gana daug porų.

Tipiškai tokioje situacijoje vyksta chroniškas nesusišnekėjimas arba komunikacinė krizė, nes viena arba abi pusės bijo sugriauti status quo ir arba nenori priimti visos informacijos iš kitos pusės arba nesugeba arba ją iškraipo per savo suvokimo/motyvacinę prizmę. Tokią krizę įmanoma įveikti, jeigu viena ar kita pusė patobulina (upgrad’ina) savo mąstymą, supratimą, intuiciją, žinias, požiūrį, tikslus, motyvus ir to rezultate pakeičia faktinį praktinį elgesį bei komunikaciją. Kitaip sakant – įdeda dideles pastangas ne tik kiekybine prasme, bet ir kokybine.

Tai atskira didelė tema, kurią pratęsime vėliau.

Na o jei yra visi trys ryšiai ir jie stiprūs? Taip, tai teisinga pora. Toliau tik klausimas šių ryšių stiprume. Kuo jis stipresnis – tuo pora laimingesnė.

O nuo ko stiprumas priklauso?

Kaip Jūs manote?

23+1 mokymų gyvenimo prasmės tema rinkinys. IKI SAUSIO 1 d. 80 proc. pigiau! >>http://bit.ly/2YFLqlp

Vebinaras DEPRESIJOS sprendimų tema gruodžio 21 d. 11 val. http://bit.ly/2Yu9gAs

Video įrašus galėsite stebėti neribotai/parsisiųsti į savo laikmeną.

Asmeninėms konsultacijoms rašykite info@girdzijauskas.com arba PM į Facebook.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: