Apie lektorių

TRUMPA VERSIJA

Tomas Jonas Girdzijauskas – eruditas-unikumas, “vaikštanti enciklopedija“, įvairiapusišką teorinę ir stiprią praktinę gyvenimo patirtį turintis, studijavęs 7 universitetuose, mokęsis daug užsienio kalbų (ir nuolat mokosi naują), dirbęs IT, chirurgijoje, žiniasklaidoje, LR Seime, įkūręs politinių tyrimų centrą, konsultuoja įmones turnaround krizių atvejais, lygiagrečiai veda mokymus nuo 1991 metų (pradžioje paaugliams, vėliau – suaugusiems). Turi 3 vaikus. Gyvenęs 27 vietose Europoje ir Artimuosiuose Rytuse. Jo pagrindinė interesų sritis yra religijotyra-teologija, nors klausytojai jam priklijavo psichologo etiketę. Domisi daugybe temų, tam tarpe akademins polimatika, euristika, branduoline fizika (Černobylio katastrofos istorija). astronomija, aerokosmonautika, sustiprintomis britų ir šveicarų mokyklomis ir kt. Sklando gandai, kad jis išgelbėjo gyvybę 4 žmonėms, o jo supirštose šeimose gimė 15 vaikų. Sportai: dviračiai, burlentės, parašiutizmas, badmintonas, Subaru autoralis. Jordan B. Peterson bei J.S.Bacho fanas. Ko gero populiariausia jo seminarų ir konsultacijų tema – vyrų ir moterų psichologija, tačiau iš tikro rezerve jis turi kitų dar stipresnių temų.

ILGA VERSIJA

Tomas Jonas Girdzijauskas – ilgametę mokymų patirtį turintis eruditas-unikumas, “vaikštanti enciklopedija“. Kaip išsireiškė edukologas A. Gobys, – “nedaug kas Lietuvoje gali valdyti tokius informacijos kiekius”. Žinių kiekio ir kokybės prasme tai žmogus netelpantis į įprastinius, standartinius rėmus. Žinios yra jo stichija nuo mažens – be didesnių pertraukų jis studijuoja nuo 7 metų amžiaus. Antra medalio pusė yra jo praktinė gyvenimo patirtis.

1991-2000 m. dirbo mokyklose mokytoju, 2000-2001 m. vedė radijo laidą “X-valanda”, paskatinusią pradėti skaityti paskaitas suaugusiems ir tai tęsiasi iki šios dienos. 2011 jis pradėjo lankytis Britanijos sustiprintose mokyklose Eton, Harrow, Westminster, nuo 2015 domisi dar ir šveicariška bei suomiška švietimo sistemomis ir nuo 2018 kuria savo mokyklą suaugusiems, su mintimi ateityje plėstis į kitas amžiaus grupes.

Mokymų geografija: Izraelis, Lietuva, Latvija, Jungtinė Karalystė, Norvegija, Ukraina bei webinarai į visą pasaulį.

2016 Tomas darė savo geriausią pranešimą tema “Iškoduota Trejybė”  9000 klausytojų auditorijai tarptautinėje konferencijoje “NoLimits”, “Žalgirio” arenoje, Kaune.

Trumpas aftermovie

Ieškodamas savęs jis dirbo ir studijavo labai skirtingose srityse ir lygiuose – nuo sargo iki Seimo nario padėjėjo ir politinių tyrimų centro direktoriaus, kas dabar jam duoda platų tarpdisciplininį požiūrį į praktiką ir teoriją.

Per savo gyvenimą Tomas studijavo daugybėje kursų, mokymų, mokyklų: valstybinių ir privačių, Lietuvoje ir užsienyje, universitetuose gyvai ir neakivaizdžiai, o taip pat autodidaktiškai bei pas privačius mokytojus. Jis visada nuoširdžiai ieškojo žinojimo ir atsakymų, o ne formalių įrodymų, kad kažką žino.

Esminė jo profesinių interesų kryptis – religijotyra ir teologija. Konkrečiau –didžiosios išminties tradicijos, iš kurių jis gilinosi į mažiausiai 9. Aktyviai domėtis šiomis temomis pradėjo 1985, studijuoti šias sritis universitetuose pradėjo nuo 1989 metų. Tai suformavo jo vertybes, gyvenimo bei veiklos kryptį. Gavo eilę siūlymų tapti šventiku, tačiau atsisakė vardan šeimyninio gyvenimo.

Nuo 1989 jis gilinosi į Egipte atrastus manuskriptus, kuriems vėliau skyrė apie 7 metus savo gyvenimo, darė vertimus.

Tomas pats save laiko teologu (pristatančiu klasikinę senąją sielos sampratą), tuo tarpu dėl jo realių gebėjimų ir veiklos žmonės jį vadina ir laiko psichologu.

Gebėjimas rasti ir atpažinti kokybiškų žinių grynuolius, vertingos informacijos oazes, analizuoti ir sintezuoti žinias bei jas perteikti aiškia, suprantama ir įdomia kalba, apskritai “žinių žmogaus”, mokytojo ir psichologo talentas – akivaizdūs Tomo privalumai. Jo išmintis ir entuziazmas įkvepia, priverčia giliai susimąstyti ir keičia žmonių gyvenimus. Klausytojai ir skaitytojai pastebi, kad gavo labai stiprų minčių impulsą, nelieka abejingų.

Tomas skaito plataus tematinio spektro paskaitas, daugiausiai – asmenybės ugdymo temomis:

 • žmogiško bendravimo, žodžių galios komunikavimo, emocijų valdymo;
 • minčių, vidinio dialogo, sprendimų, prioritetų, laiko valdymo;
 • išminties, supratimo, savižinos, gyvenimo prasmės, misijos ir tikslo;
 • valdymo – vadovavimo pagrindų;
 • vyrų ir moterų, šeimos santykių psichologijos, vaikų auklėjimo, pagarbos tėvams;
 • greitųjų ir unikalių mokymosi metodų;
 • kūrybingumo metodų;
 • pinigų psichologijos;
 • ir kitomis temomis

Tomas konsultuoja organizacijų vadovus ir privačius asmenis sudėtingų krizių sprendimo klausimais. Daro organizacijų turnaround management pirmus du iš keturių etapų. Moderuoja organizacijų strategines sesijas.

Turi šeimą. Tris vaikus.

Visuomeninė ir kita veikla:

 • TEDAS – TEDx idėjų konferencijos prototipo kūrėjas Vilniuje 2008-2009 m., kurios pagrindu sukūrė “AšLietuvai” tyrimų centrą ir nacionalinę idėjų talką. Nuo 2015 – jos vadovas;
 • Rytų Londono lietuvių bendruomenės pirmininkas 2011-2015 (realiai), nuo 2015 – tik formaliai.
tomosem

Geriausi Tomo tekstai

Atsiliepimai apie Tomą

Tomui labiausiai patikusios išmintingų viso pasaulio žmonių citatos

Tomo produktai ir kainos

Kritikavimo taisyklės

Ar vaikų gimdymas ,,kiek dievas davė” ne proto stygiaus požymis?

Esu vaikinas, turiu dvi problemas, nežinau nuo ko pradėti spręsti V2.0

Man 25 ir aš vis dar viena. Esu fotomodelis ir madų dizainerė ir niekada neturėjau rimtų santykių, nors turėjau šimtus pasimatymų

4 thoughts on “Apie lektorių

 1. Neparašyta nieko apie asmeninį Tomo gyvenimą, ar žmogus mokantis kitus apie santykius ir vaikų auklėjimą, pats turi šeimą, vaikų ir t.t.

  Like

  1. Turi antrą šeimą. Du suaugusius vaikus iš pirmos šeimos. Žinios buvo įgytos pirmiausia per nelengvą patirtį, o vėliau per maždaug 10 metų gilinimąsi į teoriją.

   Like

   1. Sveiki, susidomėjau Delfi interviu (jis sukėlė sumaištį mano galvoje, gal daugiau teigiama prasme – smegenų mankšta). Net nebaigusi vieno teksto, puoliau ieškoti, ką dar galėsiu paskaityti, kas “jis” toks:) ir svarbiausia (man) – ar jis pats turi šeimą! Jau tekste apie lektorių radau atsakymą. Komentare atkreipiau dėmesį “per nelengvą patirtį”. Tad…tiesiog… kilo noras parašyti: ačiū, Tomai, kad esi. Sėkmės.
    Dabar einu skaityt visų atsiverstų tekstų:)

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started